Първите четири поставени спечелиха осминафиналните си срещи в дамския Mexican Open 2018, който се провежда в Акапулко.

Хуан Мартин дел Потро победи Давид Ферер и е на 1/4-финал в Акапулко

Силните спечелиха срещите си от втория кръг на Mexican Open

№1 Слоун Стивънс трябваше да спасява мачбол в тайбрека на втория сет срещу холандската квалификантка Аранча Рус, но след това не даде нито един гейм за крайното 5-7, 7-6(6), 6-0. Тя е победителка в същия турнир през 2016 година и вдигна купата на US Open през септември 2017.

Стивънс ще играе довечера с швейцарката Щефани Фьогеле, която елиминира Мария Сакари (Гърция) със 6-3, 6-4.

Французойката Кристина Младенович също загуби първия сет в мача си с бразилката Беатриш Хадад Мая, но преодоля проблемите си и ще срещне на четвъртфинал украинката Лесия Цуренко. Това дава възможност на Кики да се засича на корта със своя приятел Доминик Тийм, който продължава в мъжката надпревара.