Шампионката от миналата година Слоун Стивънс се класира за четвъртфинал на Откритото първенство на САЩ по тенис. Представителката на домакините победи белгийката Елизе Мертенс с 6-3, 6-3 за 1 час и 28 минути. Следваща съперничка на Стивънс ще бъде латвийката Анастасия Севастова.

Серина Уилямс продължава похода си на US Open 2018

Американката победи Кая Канепи в три сета и ще играе с Каролина Плишкова

Слоун игра типичния си силов тенис и беше безпощадна на сервис. Тя реализира 83% от първите си подавания, донесли и 32 от общо 65 спечелени точки в мача. Мертенс на два пъти успяваше да връща пробиви, но след това веднага допускаше брейк на собственото си подаване.

Севастова победи украинката Елина Свитолина, която отново показа, че не се справя добре в мачове от "Големя шлем". Латвийката взе оспорвания първи сет. След това двете си размениха светкавично по една част за крайното 6-3, 1-6, 6-0. В края Свитолина тотално рухна и се предаде.