Скот Липски (САЩ) и Дивиж Шаран (Индия) си осигуриха участие в съботния полуфинал на Sofia Open 2018 в турнира на двойки. Двамaтата се наложиха над изненадващите четвърфиналисти Ромен Арнеодо (Монако) и Тристан-Самуел Вайсборн (Австрия) със 6-4, 6-7(4), 10-5. Мачът се игра в помощната зала на "Арена Армеец" и продължи 1 час и 31 минути.

Никалъс Мънро и Джон-Патрик Смит победиха Джейми Серетани и Сандер Жил  в турнира по двойки

Никалъс Мънро и Джон-Патрик Смит победиха Джейми Серетани и Сандер Жил в турнира по двойки

Четиримата специалисти доставиха удоволствие на ценителите на бързата игра

През по-голямата част от двубоя Липски и Шаран изглеждаха по-близко до победата. Арнеодо и Вайсборн успяха да обърант мача, но се сринаха драматично в дългия тайбрек, когато след като водеха с 4-1, загубиха с 5-10.

В целия мач имаше един единствен пробив, с който победителите взеха първия сет. Те имаха два мачбола в 12-ия гейм на втория сет. Арнеодо и Вайсборн ги спасиха и след това взеха тайбрека на 4, за да изравнят сетовете.

Липски - Шаран ще играят с събота за място на финала срещу победителите от последния мач между Линдщедт (Швеция) / Нестор (Канада) срещу №4 Хаасе (Холандия) / Миделкооп (Холандия).