Световната номер 7 Франческа Скиавоне спечели най-интересния мач при жените от началото на Аустрелиън оупън. Италианката пречупи Светлана Кузнецова от Русия с 6:4, 1:6 и уникален трети сет, продължил точно 3 часа и завършил при 16:14 за Скиавоне. По този начин двубоят между двете се превърна в най-дългия в историята на Откритото първенство на Австралия.

Рекордът до този момент държеше мачът между Барбора Захлавова Стрицова и Регина Куликова от миналогодишното издание - 4 часа и 19 минути. Успехът на италианката е значим и с това, че тя успя да спаси цели шест мачбола, като на два пъти в третия сет същото стори и рускинята.

В първите два сета срещата не преполагаше подобни драми в края. В първия сет Скиавоне спечели с 6:4. Във втория сет Кузнецова обаче отговори подобаващо - 6:1 във втората част и изравняване на резултата.

Драмата настъпи в третия сет. По-близо до победата бе Кузнецова, която пропиля цели 6 мачбола, 3 от които поредни. Скиавоне пък успя да затвори мача при третия си опит, чак в 30-ия гейм на третия сет. Така Скиавоне ще се изправи на 1/4 финала срещу лидерката в световната схема Каролин Вожняцки от Дания.