Световната №1 Симона Халеп се класира за полуфинал на турнира от категория "Премиер Мандатори" в Индиън Уелс, Калифорния.

Телевизионна спортна програма за четвъртък, 15 март

Шест мача от Лига Европа, ски, тенис и дартс

Румънката трябваше да се бори 2 часа и 23 минути с хърватката Петра Мартич и силния вятър. Халеп е победителка през 2015 в Индиън Уелс и за трети път достигна до финалната четворка в силния турнир на твърди кортове.

Симона беше на прага на загуба, след като изоставаше с 1-3 в третия сет. Но след това спечели заключителните пет гейма и ще играе утре с японката Наоми Осака.

"Вятърът беше доста силен. Беше трудно за игра, защото топката летеше в различни посоки. Не си спомням подобри условия да е имало в последните години", сподели Халеп след драматичния си успех.

20-годишната Осака отново игра много мощно и сюрпризира неприятно бившата №1 Каролина Плишкова от Чехия. Наоми се наложи с 6-2, 6-3 за 1 час и 18 минути.

Довечера са останалите два четвъртфинала: Винъс Уилямс (САЩ) - Карла Суарес Наваро (Испания) и Анжелик Кербер (Германия) - Дария Касаткина (Русия).