Французинът Жил Симон се класира за ІІІ кръг на турнир в Синсинати с награден фонд 3 милиона долара. Той  победи Игор Андреев от Русия със 7-6, 6-7, 6-1 след 2 часа и 20  минути игра.

След оспорвани първи два сета, завършили с тайбрек, в заключителната трета част Симон надигра убедително съперника с 6-1.

Испанецът Давид Ферер също продължава в ІІІ кръг, след като победи Марин Чилич от Хърватия със 7-6, 6-2.

Бившият номер 1 Ферер, който в момента е 19-ти в световната ранглиста, е двукратен четвъртфиналист в Синсинати и сега ще се постарае да подобри това свое постижение.

Следващият съперник на Давид Ферер ще бъде определен от победителя от двубоя Роджър Федерер - Хосе Акасусо, който е по-късно днес.

В среща от І кръг на надпреварата руснакът Игор Куницин се наложи над представителя на домакините Джейм Блейк с 2:1 сета (7-6, 6-7, 6-4). Куницин ще излезе в следващия кръг срещу своя сънародник Николай Давиденко.

Също в среща от първия кръг в Синсинати Фернандо Гонзалес от Чили отстъпи пред чеха Томаш Бердих. Успехът на европееца обаче дойде след отказ на южноамериканеца, заради контузия в коляното. Първата част  бе спечелена от Бердих с 6-4.