Ник Кирьос се класира за 1/4-финалите на турнира по тенис на твърда настилка в японската столица Токио с награден фонд 2,1 милиона долара.

Поставеният под номер 5 австралиец пласира 22 аса при обрата срещу поляка Камил Майхжак с 3:6, 6:2, 6:2.

Майхжак започна по-добре мача и след ранен пробив се осигури успеха в първия сет. Силна серия от седем поредни гейма на Кирьос му позволи да изравни резултата и да поведе с 3:0 в третата част, след което тоя нямаше особени проблеми.

Така вицешампионът от "Уимбълдън" достигна до деветия си четвъртфинал за сезона в Тура на АТП, където очаква Тейлър Фриц (САЩ), който надделя с 6:1, 3:6, 6:4 над представителя на домакините Хироки Мория, "щастлив губещ" от квалификациите.

Легенда в снукъра се подигра с Федерер и Надал: Държат се за ръце и плачат...

"Представете си, че държа ръката на Рони О'Съливан в последния му мач"