Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 100 хиляди долара.

Шиникова се наложи категорично с 6:1, 6:2 над Лола Радивоевич (Сърбия) в двубоя между двете квалификантки. 32-годишната софиянка взе първия сет със серия от пет поредни гейма, а с нова такава поредица тя поведе с 5:1 във втората част по пътя си към крайния успех след само 49 минути игра.

С победата българката си осигури 1559 долара и 13 точки за световната ранглиста, в която заема 290-о място в момента.

За място на четвъртфиналите тя ще играе срещу поставената под номер 1 Виктория Хрунчакова (Словакия), която е 124-а в света в момента, но е достигала до 43-ото място в класацията на УТА. Двете не са се срещали досега.

Шиникова и Радивоевич са партньорки в схемата на двойки, в която ще започнат утре срещу поставените под номер 3 британки Оливия Никълс и Лора Робсън.

Друга българка - Ева Бусаад, отпадна в първия кръг в надпреварата при дуетите. Тя и индийкатата Джингяса Нарсингани загубиха от Стефания Божица (Румъния) и Екатерина Яшина (Русия) с 0:6, 1:6 след едва 39 минути игра.