Сесил Каратанчева постигна втора победа на турнира на червени кортове в Дотън, Алабама (САЩ) и се класира ча четвърфинал. Българката се наложи на представителката на Япония Риза Одзаки с 6-3, 6-2 за 1 час и 30 минути игра.

Каролине Возняцки: Онова, което преживях в Маями беше ужасно

Датчанката се замисля, дали да играе повече на турнира във Флорида

Надпреварата е с награден фонд от 80 хиляди долара и а Каратанчева вече си осигури 2,027 долара от тях. Мястото на четвъртфинал носи 21 точки за ранглиста на WTA и тя вече има общо 255 точки, което я изкачва на виртуалното 216-о място, с 20 позиции нагоре спрямо понеделник.

Каратанчева водеше в резултата през цялото време. Тя пропиля аванс от пробив на два пъти в първия сет, но след 3-3 беше безпогрешната. През втората част Сесил не допусна нови обрати и затвори комфортно мача.

Довечера софиянката ще се изправи срещу поставената под №8 в схемата австралийка Лизет Кабрера, която е на 159-а позиция в ранглистата на WTA. Каратанчева в момента е на мястото на поставената под №1 американка Дженифър Броуди, която преклони глава пред българката в първия кръг.