Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отново не успя да прескочи втория кръг на силния турнир в Москва.

След като записа престижен успех над 21 в света Варвара Лепченко в първи кръг, днес Цвети отстъпи с 2:0 сета (6-2, 6-3) на настоящата шампионка Доминика Цибулкова.

Пиронкова не успя да повтори играта и резултата от последната си среща срещу Цибулкова, която в момента №14 в света. На Олимпиадата в Лондон българката успя да запише победа. Тогава пловдивчанката записа и единствената си победа от седем изиграни мача с тази съперничка.

За разлика от мача с Лепченко, когато Пиронкова сервира отлично и спечели първия сет с 6-0, днес тя имаше сериозни проблеми със своя сервис и набързо изостана с пробив и 2:0. Нашето момиче се съвзе, изравни и дори поведе с 0-40 при пробив на словачката, но допусна да загуби пет поредни точки и не успя да пробие. Това я пречупи и тя не успя да спечели нито гейм повече в този сет.

Втората част започна по идентичен начин, преди отново при изоставане от 2-0 Пиронкова да пробие. Този път пробивът не бе затвърден, а до края мача нашето момиче така и не навакса новото си изоставане и съответно напуска турнира за Купата на Кремъл.

Сега Пиронкова може да мисли изцяло за Турнира шампионките, който започва 30-ти октомври и ще бъде последното и състезание за годината.