Шампионът от миналата година Карлос Алкарас (Испания) се класира за четвъртфиналите на тенис турнира с от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 9 495 555 долара. Той се наложи над Фабиан Марожан (Унгария) с 6:3, 6:3 за 77 минути игра. В спор за достигане до полуфиналите той ще срещне победителя от мача между германеца Александър Зверев и австралиеца Алекс де Минор.

Карлос Алкарас осъществи общо три пробива в двубоя. Той изоставаше с 2:3 в първия сет, но спечели четири поредни гейма до 6:3, а във втората част направи решителен пробив за аванс от 4:2 и затвори мача отново при 6:3.

Така той взе реванш от унгареца за загубата си на турнира от същата категория в Рим през май миналата година.