Сесил Каратанчева стартира с победа участието си в турнира в Ходмезовашархей (Унгария). Българката се наложи с 3:6, 6:3, 6:1 над бразилката Телиана Перейра след 2 часа и 11 минути игра.

В първия сет Каратанчева допусна пробив в четвъртия гейм, който до края не успя да върне. Във втората част обаче българката подобри играта и успя да реализира решителен пробив за 4:2 гейма, който се оказа достатъчен, за да прати мача в решителен трети сет.

В него Каратанчева бе безкомпромисна, като даде едва един гейм на бразилската си съперничка.

Йелена Остапенко беше посрещната като национален герой в Рига

Младата тенисистка постигна един от най-големите успехи в историята на Латвия

По този начин 248-мата в световната ранглиста българка си осигури 8 точки за световната ранглиста и 911 долара от наградния фонд.

За място на четвъртфиналите Каратанчева ще играе с победителката от двубоя между Йована Яксич (Сърбия) и 5-ата в схемата Далма Галфи (Унгария).