Сесил Каратанчева загуби финал на турнира на твърди кортове в Темпълтън, Калифорния (САЩ), който е с награден фонд от 60 хиляди долара. Тя се сбори мъжки на финала с представителката на домакините Ейша Мухамад и отстъпи с 6-2, 4-6, 3-6 след 2 часа и 10 минути на корта.

Григор Димитров: Започвам да връщам добрата си форма

"Чувствам, че се движа в правилната посока"

Българката започна много силно и поведе с 4-0. Това ѝ осигури победа в първия сет с 6-2. Сесил проби в началото на втората част, но след това Мухамад стоеше по-добре в мача и осъществи обрат.

Така Каратанчева не можа да спечели първи трофей през 2018 година. За последно тя триумфира в Лас Вегас миналия сезон. Това беше девети трофей в нейната кариера.

Българската №3 добави 48 точки в ранглистата на WTA и добави в банковата си сметка 4,863 долара.