Елица Костова и Сесил Каратанчева си осигуриха участие на полуфиналите на турнира на червени кортове в Лас Вегас с награден фонд от 60 хиляди долара.

Елица Костова и Сесил Каратанчева на четвъртфинал в Лас Вегас

Двете постигнаха втори победи в турнира

Сесил изигра отличен мач срещу поставената под №1 американка Луиза Чирико и загуби само един гейм. Каратанчева имаше нужда само от 1 час и две минути и се превърна във фаворитка за спечелване на турнира.

Елица имаше на пръв поглед по-непретенциозна съперничка - квалификантката от САЩ Мария Матис. Но мачът ѝ се превърна в трилър и продължи повече от 3 часа и половина. Кърджалийката удържа победата с 4-6, 6-2, 7-6(5) и запази възможността за български финал в столицата на хазарта.

Преди това Елица трябва да победи поставената под №4 словачка Анна Каролина Шмиедлова, а Сесил да надделее над мексиканката Рената Сарасуа.