Серина Уилямс се класира за финала на "Ролан Гарос" след успех с 3-1 гейма над изненадата в това издание на надпреварата - Тимеа Бачински.

Уилямс спази познатия сценарий - загуба на първия сет и обрат и срещу опонентката си.

Американката спечели мача срещу 24-та в света с 4:6, 6:3, 6:0 и си осигури участие в двубоя за титлата срещу Луцие Шафаржова. В големи периоди в началото на срещата Серина изглеждаше, че има физически трудности, но това не я сломи.

Мачът започна с размяна на два гейма на сервиращите, като Бачински имаше леки затруднения в откриващото си подаване за 1-1, което премина през дюс. С чудесен ретур световната №24 поведе с 0-30 в петия гейм, но Серина отговори с два чудесни сервиса. Американката обаче пресили форхенд, за да даде първата точка за пробив на швейцарката. Тимеа не успя от първия опит, но с прекрасен лоб стигна до предимство и затвори гейма с уинър от ретур.

Бачински затвърди брейка с убедителен гейм и бе по-близо до успеха в първия сет. Швейцарката играеше освободено, а Серина не изглеждаше в най-добрата си кондиция. Освен че кашляше, тя показваше и признаци, че чувства болка в дясното рамо. Боецът у Серина обаче не се предаваше и американката отрази два сетбола в десетия гейм, преди да се добере до точка за връщане на пробива. Бачински обаче показа самообладание и след малко повече от 40 минути игра затвори първата част - 6-4.

В началото на втората Серина се опита да вдигна нивото, но в петия гейм бе подложена на изпитание, след като Бачински дръпна с 0-30, а малко по-късно с бекхенд на линията стигна до 30-40 и точка за пробив. Играта на нерви продължи.

С невероятни ретури, 3 от тях уинъри, швейцарката най-накрая проби от шестия си опит, но дори не подозираше какво я чака и че това е последният ѝ спечелен гейм на Ролан Гарос 2015. Серина осъществи моментален рибрейк, след като на свой ред демонстрира изкуството на посрещането. С безкомпромисно воле на мрежата Уилямс проби отново за 5-3, след което прати мача в решителен трети сет.

А в него зрителите на Централния корт видяха монолог на американката. Серията на Уилямс достигна десет поредни гейма, след като тя върза "геврек" на Бачински. Световната №1 проби на старта на третата част и затвърди, отразявайки две точки за моментален рибрейк, след което повтори упражнението още два пъти за 6-0.

На финала Серина среща една от многото си удобни съпернички. До момента Луцие Шафаржова няма нито една победа в десетте им сблъсъка. Двете тенисистки са се срещали два пъти на клей, а мачът за трофея ще е техен трети на червено.