Серина Уилямс смачка китайката Циан Ван с 6-1, 6-0 само за 44 минути и ще играе на 1/2-финал на US Open с украинката Елина Свитолина. Така америрканката е на две победи от титла №24 в турнири от "Големия шлем" и евентуално изравняване на рекорда на австралийката Маргарет Корт.

Мач за историята! Григор Димитров развенча Роджър Федерер и е на 1/2-финал на US Open!

Българинът надигра категорично великия си съперник с неговия стил на игра

Серина даде само 15 точки на безпомощната си съперничка, която взе само шестия гейм в първия сет. Във втората част резултатът е 22-4 за Серина, като за сравнение Григор Димитров и Роджър Федерер разиграха в най-дългия гейм от мача по между си общо 22 точки.

Превъзходството на Уилямс беше такова, че когато започна следващия мач и Федерер поведе с 3-0 за 6 минути, някои специалисти предрекоха че същото ще се повтори. Да, но там нещата се развиха по малко различен начин.

Свитолина имаше относително тежък мач с натурализираната британка Джоана Конта. Приятелката на Гаел Монфис успя да спечели ключовите разигравания за наглед комфортния резултат от 6-4, 6-4. Двубоят макар и двусетов продължи повече от 100 минути.

И Елина Свитолина достигна до своя първи 1/4-финал на US Open

Украинката се справи в сета с финалистката от 2017 Медисън Кийс

Свитолина ще може довечера спокойно да се наслади на полуфинала на Гаел Монфис срещу Матео Беретини. На теория двойката, която гостува в София през февруари, може да вдигне двете най-важни купи на US Open 2019.  Разбира се, че Серина Уилямс не е на това мнение.

Днес са останалите два дамски четвъртфинала. Белинда Бенчич остана последната представителка на Швейцария, която може да попадне в Топ 4. Тя спори с хърватката Донна Векич. Другият сблъсък е между нахлулата в елита канадка от румънски произход Бианка Андрееску и белгийката Елизе Мертенс.