Серина Уилямс победи с лекота германката Карина Витхьофт и си осигури мач със сестра си Винъс в третия кръг на US Open 2018. Американката се наложи с 6-2, 6-2 за 1 час и 8 минути.

Каролине Возняцки и Йелена Остапенка продължават в жегата в Ню Йорк

Латвийката допусна няколко обрата преди да победи Андреа Петкович

В първия сет Витхьофт успя да върне първия пробив на Серина, но след това последваха но два. Германката оказа известна съпротива във втория сет, но загуби последните четири партии в мача.

За последен път Серина игра със сестра си Винъс в Индиън Уелс и загуби. Но общият резултат е 17 на 12 победи за по-малката сестра. В турнири от Големия шлем Серина води с 10 на 5 победи. През януари 2017 година двете играха зрелищен финал на Australian Open, който беше последният двубой на рекордьорката по титли от Големия шлем преди да роди дъщеря си през септември.