САЩ се класира за финала на "Фед Къп". Американките взеха аванс от 3:1 победи като гост на Франция в полуфиналния мач, който се играе на червени кортове в Екс-ан-Прованс.

Двата тима си размениха по една победа след първия ден, но САЩ спечелиха след два успеха в мачовете на сингъл днес.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ Слоун Стивънс разгроми Кристина Младенович с 6:2, 6:0 за 54 минути.

Медисън Кийс, 13-а в световната ранглиста, спечели срещу Полин Парментие със 7:6 (4), 6:4 за 1:42 час. Кийс губеше с 1:4 в първия сет, но успя да спечели тайбрека, а във втората част направи пробив в деветия гейм, който й беше достатъчен за крайния успех.

В спора за титлата американките ще играят през ноември срещу Чехия, който в другия полуфинал спечели с 4:1 като гост на Германия.

Серина Уилямс се върна на корта в мач за "Фед Къп"

САЩ победи Холандия с 3-1 и ще играе на поуфинал с Франция