Сърбия и Русия ще определят втория полуфиналист за "Купа Дейвис" с мача на двойки. В двата двубоя на сингъл бяха постигнатите разменени победи.

Резултати и класирания от финалния турнир за "Купа Дейвис" в Мадрид
Обновена

В неделя ще стане известен новият световен отборен шампион по тенис при мъжете

В първата среща Андрей Рубльов премина с лекота през Филип Краинович за 53 минути. Руснакът направи 4 пробива от 6 възможности и се наложи с 6-1, 6-2. Краинович беше много под нивото, което показа в предишните дни, когато победи Юичи Сугита и Жо-Вилфред Цонга.

Световният №2 Новак Джокович рутинно се справи с Карен Хачанов за 76 минути. Всичко се реши в средата на първия сет, когато Хачанов не можа да пробие при двете си възможности при 1-1 и 1-3 гейма. Между тях Ноле направи брейк в четвъртата партия и затвори сета с 6-3.

Във втората част имаше относително равновесие до 3-3. Тогава сърбинът удари с два брейка и спечели сета с 6-3.

На двойки сърбите са в състав Новак Джокович и Виктор Троицки. За руснаците място в полуфинала ще гонят неуморните Карен Хачанов и Андрей Рубльов.