Марат Сафин продължава победния си ход на турнира в Париж, последен от сериите Мастърс преди финала в Шанхай в средата на ноември.

В среща от втория кръг трикратният шампион тук (2000,2002,2004) надделя, макар и трудно, над шведа Робин Сьодерлинг с 2:1 сета.Сафин губеше с 0:1 сета (3:6) и 1:3 във втората част, но успя да вземе пет поредни гейма и да изравни, а след това да триумфира в решителния трети сет с 6:4.

Неговият сънародник Николай Давиденко - поставен под номер 4 в основната схема, пък се задържа на корта само 36 минути, прегазвайки белгиеца Кристоф Рошю в два сета по 6:0.Американецът Роби Джинепри победи номер 11 в схемата Давид Ферер (Испания) с 6:3, 6:4 и се класира за третия турнира.

Дмитрий Турсунов, поставен под номер 15, също се класира за третия кръг след успех над Николас Алмагро (Испания) - 6:3, 5:4 и отказ на испанеца. Алмагро не успя да завърши мача заради мускулна контузия на бедрото.

В срещи от първия кръг победи постигнаха Арно Клеман и Себастиан Гросжан. Клеман отстрани Николас Масу (Чили) след 6:1,6:4. Гросжан се наложи над Ксавие Малис (Белгия) с 6:1, 7:6 (9:7).

Парадорн Сричафан приключи сезона със загуба, след като поради настинка не успя да завърши мача си с Хуан Игнасио Чела (Аржентина) при резултат 3:6, 0:3. Така Сричафан има отрицателен баланс за 2006-та година - 30 победи и 32 загуби.

Резултати Париж Мастърс:

Първи кръг:

Арно Клеман (Франция) - Николас Масу (Чили) - 6:1, 6:4
Себастиан Гросжан (Франция) - Ксавие Малис (Белгия) - 6:1, 7:6 (9:7)
Хуан Игнасио Чела (Аржентина) - Парадорн Сричафан (Тайланд) - 6:3, 3:0 и отказ на Сричафан
Томас Йохансон (Швеция) - Винс Спейдиа (САЩ) - 7:6 (4), 7:6 (1)
Станислас Вавринка (Швейцария) - Марк Жикел (Франция) - 7:6 (6), 6:7 (4), 7:6 (2)
Жулиен Бенто (Франция) - Фабрис Санторо (Франция) - 5:7, 6:3, 7:6 (5)
Игор Андреев (Русия) - Гаел Монфис (Франция) - 7:5, 6:4

Втори кръг:

Роби Джинепри (САЩ) - (11)Давид Ферер (Испания) - 6:3, 6:4
15-Дмитрий Турсунов (Русия) - Николас Алмагро (Испания) - 6:3, 5:4 и отказ на Алмагро
Марат Сафин (Русия) - Робин Сьодерлинг (Швеция) - 3:6, 6:3, 6:4
(4)Николай Давиденко (Русия) - Кристоф Рошю (Белгия) - 6:0, 6:0