Финал на турнира "Фед къп" - неофициално световно отборно първенство по тенис за жени в Мадрид:

Испания - Русия - 0:2
Анабел Медина Гаригес - Вера Звонарьова - 3:6, 4:6
Карла Суарес-Наваро - Светлана Кузнецова - 3:6, 1:6

Утре са срещите:
Анабел Медина Гаригес - Светлана Кузнецова
Карла Суарес-Наваро - Вера Звонарьова
двойки: Нурия Лагостера/Вирхиния Руано Паскуал - Елена Веснина/Екатерина Макарова

Русия е само на победа от четвърта титла за последните пет години в турнира "Фед къп" - неофициално световно отборно първенство по тенис за жени в Мадрид.

Руският отбор поведе с 2:0 след първите два сингъла след успехи на Вера Звонарьова и Светлана Кузнецова. Русия поведе с 1:0, след като в първия мач бронзовата
медалистка от олимпийските игри в Пекин Вера Звонарьова победи с 6:3, 6:4 представителката на домакините Анабел Медина Гаригес за час и 33 минути.

По-късно 49-та в света Карла Суарес-Наваро очаквано загуби от номер 7 в световната ранглиста Светлана Кузнецова с 3:6, 1:6.

За тима на Русия, който е шампион в турнира от 2004, 2005 и 2007 година, не играят звездите Мария Шарапова, Динара Сафина и олимпийската шампионка Елена Дементиева.