Датчанинът Холгер Руне победи Григор Димитров след 7:6(9), 3:6, 7:6(2) и се класира за четвъртфиналите на Мастърс турнира в Монте Карло. Двубоят продължи 3:30 минути и беше изключително напрегнат, най-вече заради странното поведение на Руне по време на двубоя.

Мачът започна равностойно и двамата тенисисти взимаха геймовете си. В шестия гейм Гришо стигна до две възможности за пробив, но не успя да пробие опонента си и Руне спечели подаването си за 3:3. След това той осъществи брейк за 4:3 и поведе с 5:3. Българинът се мобилизира и спечели следващите 3 гейма, за да поведе с 5:6. Датчанинът обаче с гейм на 30 си гарантира тайбрек, който беше изключително оспорван, но за съжаление отиде в сметката на датския тенисист след 11:9 точки. Само първият сет продължи, колкото един двубой - 1 час и 29 минути.

Първият сет обаче беше белязан със странностите, които демонстрира Холгер Руне. Той показа огромно неуважение и към съдията на стола Карлос Бернандес, и към самия Григор Димитров. Руне на няколко пъти, съвсем целенасочено, се опита да извади българина от ритъм. Първият такъв случай беше в шестия гейм на мача. Нашето момче имаше точка за пробив и тогава датският тенисист отиде до пейката си и реши да си измие ръцете, печелейки по този начин допълнително време.

Когато Гришо сервираше при 5:5 и при 40:0 за хасковлията, Карлос Бернандес извади топка от игра, защото беше мокра. Вместо да продължи да играе Руне влезе в дискусия със съдията, който му обясни, че се налага топката да бъде изкарана, защото е "напълно мокра". Това вбеси публиката и той заслужи бурни освирквания от нейна страна.

Вторият сет беше коренно различен откъм резултат. Григор проби още в първия гейм на частта и задържа подаването си до самия край, като спечели сета с 6:3.

Иначе, датчанинът отново се опита да разконцентрира Гришо. Българинът проби в първия гейм на втория сет и веднага след гейма, изненадващо, Руне поиска медицински лица да влязат на корта. Съдията на стола позволи това да се случи и съвсем логично Гришо попита Бернандес защо медицинските екипи ще влязат сега на корта, а не както би трябвало след два гейма, когато е и първата почивка в сета.

Това бяха основните моменти от мача, които накараха публиката да се настрои против датския тенисист.

В третият сет всеки печелеше сервисите си, а Григор стигна до два мачбола в 12-ия гейм. Българинът обаче не успя да се възползва и срещата влезе в решителен тайбрек, в който Руне бе по-добър и надделя след 7:3 точки.