Руснакът Андрей Рубльов отново показа свирепия си нрав. Това се случи седмици след скандала в Дубай, където бе дисквалифициран на полуфинала.

Този път той се държа грубо в Индиън Уелс, където отпадна в третия кръг, след като бе надигран тотално от чеха Иржи Лехечка с 6:4, 6:4 за 73 минути.

Световният №5 трудно прие загубата и по време на мача няколко пъти си изпусна нервите, а веднъж дори счупи ракетата си.

До момента Рубльов е най-високопоставеният отпаднал играч в надреварата. Световният №8 Хуберт Хуркач си тръгна в неделя от надпреварата, а друг играч от топ 10 още не е бил елиминиран.

На осминафиналите Лехечка ще има за съперник 11-ия в ранглистата Стефанос Циципас, който отстрани Франсис Тиафо с 6:3, 6:3.

В други интересни мачове тази нощ Александър Зверев мина през труден първи сет, но след това наложи волята си над Талон Грикспор от Нидерландия - 7:6, 6:3. Алекс де Минор пък надигра със 7:5, 6:0 Александър Бублик.

Карлос Алкарас бе много убедителен срещу Феликс Оже-Алиасим - 6:2, 6:3, като след мача испанецът нарече представянето си "почти перфектно". Алкарас брани титлата си в Индиън Уелс, спечелена през 2023-а. Следващият му съперник ще е Фабиан Марожан от Унгария.

Световният №3 Яник Синер спечели 17-ата си поредна победа за сезона - 6:3, 6:4 над Ян-Ленард Щруф от Германия.

Андрей Рубльов: Благодарен съм за подкрепата, която получих, ще си взема поука