Роджър Федерер имаше нужда само от 59 минути за да се класира за четвъртия кръг на турнира "Мастърс" 1000 в Индиън Уелс. Швейцарецът даде само три гейма и се наложи над сърбина Филип Краинович с 6-2, 6-1. Миналият месец в Ротердам Григор Димитров имаше известни затруднения срещу същия съперник.

Всички резултати от мъжкия Индиън Уелс 2018

Григор Димитров е поставен под №3 и е в горната част на схемата

Швейцарецът има нужда от още две победи за да запази първото си място в ранглистата на ATP. В противен случай ще бъде изпреварен от контузения Рафаел Надал, който не участва в калифорнийския турнир.

Победата е девета поред за Федерер в Индиън Уелс и 14-а от началото на годината. Швейцарецът участва в трети турнир след Нова година и все още няма загуба.

"Маестрото" ще играе в следващия кръг срещу французина Жереми Шарди, елиминирал сънародника си Адриан Манарино. Шарди попадна в основната схема след отказването на Стан Вавринка.