Роджър Федерер се справи в три сета с изненадата на тазгодишното издание на откритото първенство на Австралия, Миша Зверев  с резултат 6-1, 7-5, 6-2.

Германецът не можа да сътвори втора сензация и отпадайки осигури швейцарски полуфинал в четвъртък. Той оказа известна съпротива само във втория сет.

„Маестрото" спечели първия сет само за 19 минути с 6-1.

Снимка 274876

Зверев проби в началото на втората част и поведе с 3-1. Германецът веднага загуби следващото си подаване. Все пак това беше най-оспорваният сет - 7-5 за Федерер.

В третата част отново едни пробив се оказа достатъчен да откаже Зверев.

Стан Вавринка крачи към титлата и запази вероятността от швейцарски полуфинал

Жо-Вилфред Цонга беше последният французин останал в надпреварата

Федерер и Вавринка досега са се срещали 21 пъти. Стан има само три победи и те са само на червени кортове - два пъти в Монте Карло и един път на Ролан Гарос.

Победителят от мача ще играе финал в неделя срещу един от четиримата: Григор Димитров, Давид Гофен, Рафаел Надал или Милош Раонич.