Роджър Федерер спечели титла №101 от турнир от ATP в своята бляскава кариера. Той е само на 8 купи от рекорда на легендата Джими Конърс след смазващата си победа над миналогодишния шампион в Маями Джон Иснър.

"Маестрото" се справи със своя съперник само за един час игра с 6-1, 6-4. Той загуби само 3 точки на собствен сервис през целия двубой и взе 23, когато Иснър сервираше. Федерер успя да неутрализира основното оръжие на противника си - сервисът.

Федерер преди финала с Иснър: Ще бъда като вратар на корта!

"Наистина е много трудно да играеш срещу него"

"Направих мечтан старт, успокоих нервите с ранен пробив. Каква седмица само. Много съм щастлив в момента. Невероятно е. Играх тук за първи път през 1999-та година, а ето ме днес - през 2019-та. Това означава много за мен", коментира Федерер.

Мачът започна с пробив за Роджър, който с още два брейка спечели светкавично първия сет с 6-1. Втората част беше относително равностойна, но двете загубени точки на собствен сервис от страна на Федерер показват, че нито за момент Иснър нямаше шанс дори за частичен успех.

При 5-4 Федерер стигна до два мачбола, реализирайки втория. Това е титла №28 от ниво "Мастърс" 1000 за великия швейцарец и втора за 2019 година. В Маями Роджър вдигна купата за четвърти път.

Иснър достигна до финал след спечелени 9 тайбрека, но в решителния двубой така и не успя да достигне до дълъг гейм.