Роджър Федерер се класира за полуфинал на тенис турнира в Хале. Защитаващият титлата си швейцарец елиминира австралиеца Матю Ебдън със 7:6(2), 7:5 за 88 минути.

Маестрото регистрира 19-а поредна победа на зелени кортове, като започна поредицата именно в германския град през миналата година.

Първият сет премина без пробиви, а в тайбрека 36-годишният швейцарец взе първите три и последните четири разигравания, за да поведе в резултата.

Във втората част Ебдън на два пъти повеждаше с пробив, като при 5:4 сервираше за сета, но Федерер проби, а след това продължи серията си на четири поредни гейма, за да стигне до пълен обрат и до крайния успех.

За място на финала швейцарецът ще играе срещу 109-ия в света квалификант Денис Кудла (САЩ), който спечели срещу японеца Юичи Сугита с 6:2, 7:5.

Григор Димитров загуби от Новак Джокович с 4-6, 1-6 само за 66 минути