Григор Димитров загуби от Новак Джокович с 4-6, 1-6 мача си от втория кръг на турнира на трева в "Куинс Клъб" Лондон. Българинът беше относително равностоен до края на първия сет. Тогава направи две двойни грешки и загуби частта.

Във втория сет Димитров загуби концентрация и не оказа съпротива. В края той изигра един прекрасен гейм за наслада на публиката, в който можеше да върне един пробив. Двубоят продължи 66 минути.

Григор Димитров - Новак Джокович 4-6, наивно загубен първи сет!

Победителят има лесен път до мача за титлата

Мачът приличаше много на този с Рафаел Надал в Монте Карло. Гришо партнираше добре на по-именития си съперник, докато не се смути в края на първата част.

Джокович започна с отлични сервис геймове, в които българинът беше само зрител. Димитров стартира леко колебливо, но бързо се съвзе и не допусна подаването му да бъде поставено под опасност.

При 5-4 за за сърбина Гришо внезапно загуби увереност на сервис и направи двойна грешка. Той сбърка още две топки и даде три сетбола на съперника си.

Хасковлията отрази великолепно първите два и направи фатална двойна грешка при третия. Джокович неусетно взе първата част за 35 минути. А както се оказа и мача.

Снимка 363862

Вторият сет се игра формално.

Малко с мъка хасковлията взе подаването си за 1-1.
След това Джокович връщаше, а Григор настоятелно грешеше с удари от бекхенд.

Неусетно резултатът стана 5-1 за сърбина. Тогава българинът се събуди, а Ноле реши, че не си е изпълнил плана за двойните грешки. Получи се единствения дълъг гейм в мача с разиграни 16 точки.

Димитров направи няколко добри изпълнения, но не забрави за сбърканите бекхенди. Ноле реализира четвъртия си мачбол и утре ще играе на четвъртфинал в "Куинс Клъб".

Григор Димитров започва подготовката си за Уимбълдън. Лошият жребий го спря след втория мач в Лондон. Но липсата на увереност в играта му продължава.