Роджър Федерер и Белинда Бенчич изведоха Швейцария до втори успех на неофициалното световно първенство за смесени отбори в Пърт (Австралия).

Григор Димитров стартира с победа на двойки в Бризбън

Българинът и американецът Райън Харисън се наложиха над Лейтън Хюит и Джордан Томпсън

Федерер победи Карен Хачанов с 6-3, 7-6(8), а Бенчич се наложи трудно над Анастасия Павлюченкова с 6-1, 3-6, 6-3. Така Швейцария поведе с 2-0 срещу Русия и последната среща на двойки остана като чиста формалност.

В четвъртък Швейцария ще играе срещу САЩ за излъчване на единия финалист в турнира. Американците също имат две победи. За тях играе 52-годишният австралиец Пат Кеш, който е шампион от Wimbledon 1987.

САЩ днес извоюваха много особена победа срещу Япония. В мъжкия мач Джак Сок се отказа срещу Юичи Сугита след 6-7(1), 1-1.

При дамите Коко Вандвег се наложи над австралийката Медисън Инглис с 7-5, 6-3. Инглис замени отказалата се Наоми Осака и официалният е резултат е 6-0, 6-0 за Вандевег.

При смесените двойки Вандевег и Пат Кеш отстъпиха на Инглис и Сугита с 4-0, 3-4, 2-5. Но официално за статистиката победата е за "американската" двойка с 4-0, 4-0, заради смяната на Осака с Инглис.

Невъзможността да играе на Сок на практика осигуряват победата на Швейцария в четвъртък.

Устремената към световния връх Каролине Возняцки даде три гейма на Медисън Бренгъл в Окланд

Датчанката може да оглави ранглистата на WTA при провал на Симона Халеп

В група "А" Германия и Австралия са с по една победа с 2-1. А Канада и Белгия имат по една загуба.

Утре Германия в състав - Александър Зверев и Анджелик Кербер ще играе срещу Канада - Южени Бушар и Васек Поспишил.

Австралйците Дария Гаврилова и Танаси Кокинакис ще се срещнат с белгийците Елизе Мертенс и Давид Гофен.