Анди Родик се класира за втория кръг на турнира в Мелбърн, побеждавайки 88-мия в ранглистата на ATP Томас Йохансон с 6:2, 7:5. В първия сет Родик лесно се наложи над шведа, който направи много непредизвикани грешки. Вторият сет обаче бе далеч по-оспорван, като първо Родик спаси брейкпойнт при подаването си, а в следващия гейм реализира точка за пробив и 6:5 гейма. В следващия мач четвъртият в световната тенис ранглиста ще срещне германеца Бенямин Бекер, който победи Робърт Кендрик в три сета.

"Започнах наистина добре в първия сет, но той значително подобри сервиса си във втория сет. Това доста ме затрудни, но като цяло съм доволен от себе си", сподели Родик.

Друг от фаворитите - шотландецът Анди Мъри се наложи над 96-тия в ранглистата Франк Данчевич (Канада) с 6:3, 6:4. Мъри губеше във втория сет с 2:4, но спечели четири последователни гейма и продължи напред.

"Трябва да отдадем заслуженото на Данчевич. Мисля, че той вкара почти всичките си първи сервиси и не правеше никакви грешки. Но най-важното в такива мачове е да се бориш докрай и да продължаваш напред и аз направих точно това", каза Мъри.

Междувременно поставеният под №1 в основната схема Давид Налбандян (Аржентина) отпадна от турнира на червени кортове в Буенос Айрес с награден фонд 445 хиляди долара, след като допусна второ поредно поражение в първа група. Налбандян, който през тази седмица се завърна в топ 10 на мъжкия тенис, загуби от сънародника си Гилермо Каняс с 4:6, 4:6 и напусна надпреварата. В първия си мач от групата десетият в света аржентинец падна в два сета и от Луис Орна (Перу).

Шестият в схемата и шампион от 2005 година Гастон Гаудио (Аржентина) пък се отказа от участие в турнира след загуба в първия си мач от пета група с 1:6, 1:6 от Рубен Рамирес Идалго (Испания). Причина за решението на бившия №5 в света стана отношението на аржентинските фенове, които го освиркаха след двубоя.

"Освиркванията ме учудват. Те дойдоха от същите хора, които ме аплодираха през 2005 година. Тогава бях гений, а сега съм идиот", коментира разочарованият Гаудио.