Испанецът Роберто Баутиста Агут елиминира световния №1 Новак Джокович в осминафинален мач от турнира "Мастърс" 1000 в Маями (САЩ).

Баутиста Агут осъществи невероятен обрат и се наложи с 1-6, 7-5, 6-3. Той изигра много слаб първи сет и изоставаше с пробив във втората част. Същото се случи през януари в Доха, когато Роберто победи Джокович за втори път в кариерата си.

Виктория Томова надви Александра Каданцу в Кроаси-Бобур

Софиянката е под №6 в престижния турнир в зала

Дъжд прекъсна играта за около 30 минути при резултат 5-4 за Баутиста Агут във втория сет. Това беше благоприятно за него, въпреки че той вече беше изравнил играта, след като пое контрол върху ретурите си.

В началото на третия сет испанецът беше пълен господар в разиграванията и постепенно пречупи именития си съперник.

Довечера на четвъртфинал Роберто Баутиста ще срещне защитаващия титлата си американец Джон Иснър, който елиминира британеца Кайл Едмънд след два тайбрека със 7-6 (5), 7-6 (3).