Новак Джокович изигра втория си къс мач на Ролан Гарос" 2019, като приключи със съпротивата на швейцарския квалификант Хенри Лааксонен за 1 час и 35 минути. Испанецът Роберто Баутиста Агут беше с 5 минути по-бърз от Джокович при победата си срещу Тейлър Фриц.

Най-дълъг беше двубоят на Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) срещу японеца Йошихито Нишиока - 3 часа и 49 минути. "Кулата от Тандил" беше разклатена, но устоя. Въпросът е, дали Дел Потро ще бъде физически здрав за утрешния му мач с Джордан Томпсън (Австралия).

Програма за шестия ден на "Ролан Гарос" 2019

Мачът на Григор Димитров със Стан Вавринка е последен на корт "Сюзан Ленглен"

Играещият с "уайлд кард" представител на домакините Антоан Хоан срази изненадващо в четири сета испанския ветеран Фернандо Вердаско. Този двубой продължи 3 часа и 45 минути.

Поставеният под №4 Доминик Тийм (Австрия) изоставаше с пробив и трябваше да спасява сетбол в четвъртата част срещу квалификанта Александър Бублик (Казахстан). Тийм успя все пак да измъкне сета и да си спести неприятности.

Резултати от петия ден на мъжкия "Ролан Гарос" 2019 - 1/32-финали, горна част на схемата:

Новак Джокович (Сърбия, №1) - Хенри Лааксонен (Швейцария, ЛЛ) 6-1, 6-4, 6-3 1:35

Салваторе Карузо (Италия, кв.) - Жил Симон (Франция, №26) 6-1, 6-2, 6-4 2:20

Ян-Ленард Щруф (Германия) - Раду Албот (Молдова) 7-6(2), 7-6(3), 6-7(4), 6-2 3:19

Борна Чорич (Хърватия, №13) - Лойд Харис (Южна Африка) 6-2, 6-3, 7-5 (2) 2:07

Фабио Фонини (Италия, №9) - Федерико Делбонис (Аржентина) 6-4, 3-6, 6-3, 6-3

Роберто Баутиста Агут (Испания, №18) - Тейлър Фриц (САЩ) 6-2, 6-3, 6-2 1:30

Душан Лайович (Сърбия, №30) - Елиот Беншетри (Франция, кв.) 6-3, 6-3, 6-4 1:39

Александър Зверев (Германия, №5) - Микаел Имер (Швеция, кв.) 6-1, 6-3, 7-6(3) 2:02

Доминик Тийм (Австрия, №4) - Александър Бублик (Казахстан) 6-3, 6-7(6), 6-3, 7-5 2:33

Пабло Куевас (Уругвай) - Кайл Едмънд (Великобритания, №28) 7-6(3), 6-3, 2-1 отказване 1:48

Антоан Хоан (Франция, УК) - Фернандо Вердаско (Испания) 6-4, 3-6, 7-6(5) 7-5 3:45

Гаел Монфис (Франция, №14) - Адриан Манарино (Франция) 6-3, 6-4, 6-4 1:45

Карен Хачанов (Русия, №10) - Грегоар Барер (Франция, УК) 6-3, 7-6(6), 0-6, 7-5 2:46

Мартин Клижан (Словакия) - Люка Пуй (Франция, №22) 7-6(4), 2-6, 6-3, 3-1 ще се доиграе днес

Джордан Томпсън (Австралия) - Иво Карлович (Хърватия) 6-3, 6-4, 6-7(2), 6-3 2:33

Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина, №8) -Йошихито Нишиока (Япония) 5-7, 6-4, 6-2, 6-7(5), 6-2 3:49