Всичките 8 поставени в четвъртината на Новак Джокович спечелиха срещите си от първия кръг на Australian Open 2018.

Симона Халеп се измъкна срещу Кая Канепи

Румънката взе реванш срещу елиминиралата я на US Open естонка

най-големи проблеми имаше поставеният под №8 Кей Нишикори. Японецът загуби първите два сета от малко известния полски квалификант Камил Майчржак. След това шампионът от Бризбейн даде само два гейма преди отказването на съперника си.

Гигантът Иво Карлович спечели мач с четири тайбрека срещу друг поляк - Камил Майчржак. Това осигури интригуващ двубой във втория кръг: Нишикори - Карлович.

Джокович премина лесно през Мичел Крюгер (САЩ). Следващият му съперник е французинът Жо-Вилфред Цонга. Евентуални следващи съперници на сърбина са: №25 Денис Шаповалов (Канада), №15 Даниил Медведев (Русия), Кей Нишикори (Япония, №8) или Фабио Фонини (Италия, №12).

Резултати от четвъртината на Новак Джокович на Australian Open 2019:
Новак Джокович (Сърбия, №1) - Мичел Крюгер (САЩ, кв.) 6-3, 6-2, 6-2
Жо-Вилфред Цонга (Франция, УК) - Мартин Клижан (Словакия) 6-4, 6-4, 7-6(5)
Таро Даниел (Япония) - Танаси Кокинакис (Австралия, кв.) 5-7, 4-2 отказване
Денис Шаповалов (Канада, №25) - Пабло Андухар (Испания) 6-2, 6-3, 7-6(3)

Давид Гофен (Белгия, №21) - Кристиан Гарин (Чили) 6-0, 6-2, 6-2
Мариуш Копил (Румъния) - Марсел Гранойерс (Испания) 6-3, 6-4, 6-4
Райън Харисън (САЩ) - Иржи Весели (Чехия) 6-0, 7-5, 6-3
Даниил Медведев (Русия, №15) - Лойд Харис (Южна Африка, кв.) 6-1, 6-2, 6-1

Фабио Фонини (Италия, №12) - Хауме Мунар (Испания) 7-6(3), 7-6(7), 3-1 отказване
Леонардо Майер (Аржентина) - Николас Хари (Чили) 7‑6(4), 7‑6(3), 4‑6, 6‑3
Иля Ивашка (Беларус) - Малек Джазири (Тунис) 4-6, 7-6(6), 6-1, 4-0 отказване
Пабло Кареньо Буста (Испания, №23) - Лука Вани (Италия, кв.) 6-7(5), 2-6, 6-3, 7-5, 6-4

Филип Колшрайбер (Германия, №32) - Же Ли (Китай, УК) 6-2, 6-2, 6-4
Жоао Соуза (Португалия) - Гуидо Пея (Аржентина) 7‑6(2), 4‑6, 7‑6(5), 4‑6, 6‑2
Иво Карлович (Хърватия) - Хуберт Хуркач (Полша) 6-7(5), 7-6(5), 7-6(3), 7-6(5)
Кей Нишикори (Япония, 38) - Камил Майчржак (Полша, кв.) 3-6, 6-7(6), 6-0, 6-2, 3-0 отказване