Рафаел Надал спечели изключително драматичния си сблъсък с Александър Зверев от програмата на Australian Open.

Рафа се класира за осминафиналите на надпреварата, след като надделя над 19-годишния си съперник с 4:6, 6:3, 6:7(5), 6:3, 6:2, а срещата предложи много емоции и продължи 4 часа и 6 минути.

Снимка 274384

Рафа трябваше да се бори много, за да обърне нещата от 1:2 сета, но показа, че е в отлична физическа форма и успя да пречупи играещия за Германия тенисист.

Рафаел Надал: Тренирах много за този турнир, доволен съм

Надал: Тренирах много за този турнир, доволен съм

"Двубоят срещу Зверев ще бъде безкрайно интересен"

Във втори пореден турнир от Големия шлем Рафа достига до четвъртия кръг, след като при предишните си четири участия не успя да стигне до тази фаза. Успехът бе показателен за това, че испанеца е в доста по-добра форма от миналата година и поради друг факт.

Той спечели петсетов мач, като в последните си три срещи на Голям шлем преди тази, достигали до пет сета, той допусна загуби.

Роберто Баутиста-Агут елиминира Давид Ферер

Победителят от "София Оупън" елиминира Ферер

Симон или Раонич срещу испанеца в следващия кръг

Срещата не започна добре за Надал, който допусна пробив в първия гейм. Зверев опитваше да натиска съперника през цялото време. Той взе първия сет, а след това спечели третия след тайбрек, побеждайки с 2:1 сета.

Носителят на 14 титли от Големия шлем обаче нямаше никакво намерение да се предава. 30-годишният испанец показа типичните си качества - много борбеност и издръжливост.

Снимка 274387

В последните два сета той доминираше, като показа на младока, че още не е готов за тежки двубои на най-високото ниво.

Следващият съперник на Рафа ще е победителят от срещата между Гаел Монфис и Филип Колшрайбер.