Испанецът Рафаел Надал постигна безпроблемна победа над Филип Колшрайбер от Германия с 6:2, 6:3 в четвъртфинална среща в турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло и се класира за полуфиналите. Това беше 65-а поредна победа на клей на втория в световната ранглиста тенисист.

В първия сет Надал поведе с 3:0 след като проби съперника си и взе на два пъти сервиса си. След това развитието на сета доведе до победа на испанеца с 6:2.

Във втория сет Надал отново диктуваше темпото на срещата и позволи на Колшрайбер да спечели едва три гейма в разиграванията - 6:3. Срещата продължи 76 минути.

Да припомним, че Надал защитава титлите си от предните две години в Монте Карло, а ако спечели трета поредна титла, ще се нареди до румънската легенда Илие Настасе, който е печелил турнира три пъти поред в периода 1971-1973 година.

"Всеки мач е труден. И днес не ми беше лесно. Радвам се, че победих и очаквам с нетърпение полуфиналите", заяви Надал след срещата с Колшрайбер.

За място във финалната среща съперник на Рафаел Надал е чехът Томаш Бердих.