Рафаел Надал спечели за рекорден осми път Italian Open. Турнирът е от категория "Мастърс" 1000 и е последният от това ниво преди най-важната надпревара на червени кортове - "Ролан Гарос". С този успех испанецът си върна първото място в световната ранглиста, загубено преди седмица.

Григор Димитров пети в света, Рафаел Надал отново е №1

Българинът ще бъде четвърти в схемата на "Ролан Гарос" 2018

Надал срещна много сериозна съпротива на финала от младия германец Александър Зверев. "Матадора" се наложи с лекота в първия сет с 6-1. Зверев показа страхотна игра и доминираше в следващия час. Той спечели девет от следващите 10 гейма.

Резултатът във втория сет достигна до 5-0 и беше затворен с 6-1. Саша дръпна с 3-0 в заключителната част. Малко по-късно заваля и при 3-2 играта беше прекъсната.

След подновяването Надал не остави шансове на съперника си и след поредица от 6 гейма приключи мача след 2 часа и 6 минути игра.