Рафаел Надал победи Стефанос Циципас с 6:7(3), 7:5, 7:6(3) и спечели титлата на демонстративния тенис турнир "Mubadala World Tennis Championship" в Абу Даби.

Двубоят беше изключително оспорван и продължи три часа и 15 минути.

Водачът в световната ранглиста отрази седем възможности за пробив в първите си три сервис гейма, всеки от които измъкна след изоставане от 15:40, а след това взе подаването на съперника за 5:4.

Рафаел Надал ще играе със Стефанос Циципас на финала в Абу Даби

"Матадора" премина през Карен Хачанов

Испанецът не се възползва, пропусна два сетбола и позволи на Циципас да изравни, а в последвалия тайбрек гъркът дръпна с 4:1 точки и запази аванса си, за да поведе в резултата.

В деветия гейм на втората част Надал отрази два ключови шанса за пробив на противника, а след това реализира брейк за 7:5 и изравни.

Испанецът дръпна с 4:2 в третия сет, но Циципас не се предаде и изравни за 4:4, а след това отново се стигна до тайбрек. В него Надал поведе с 4:1 точки, а след това при 4:3 взе три поредни разигравания, за да триумфира.