Защитаващият титлата си на Canadian Open Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфинал в тазгодишното издание, провеждащо се в Монреал.

"Матадора от Майорка" се наложи над аржентинеца Гуидо Пея с 6-3, 6-4 и постигна победа №379 в турнир от категория "Мастърс" 1000. Така той подобри рекорда на Роджър Федерер (Швейцария). В канадската надпревара активът на Надал в 36 победи и 8 загуби.

Испанецът се нагоди най-добре към силния вятър и успя да пречупи амбициозния си противник за около 90 минути. Надал трябва да достигне поне до финал, за да запази второто си място в световната ранглиста.

Резултати от "Мастърс" 1000 в Монреал

Canadian Open, известен като "Роджърс Къп" e шестият турнир за годината от категорията

"Беше тежък ден, имайки предвид вятъра. Но ние сме свикнлаи да играем по този начин", сподели Рафа. "В същото време е красиво да се състезаваме при тези условия. Всичко опира до това да се адаптираш и да се фокусираш психически".

Рафаел Надал ще спори днес за място на полуфинал в италианеца Фабио Фонини, надвил Адриан Манарино (Франция) с 6-2, 7-5.

Гуидо Пея е в отлична форма. Преди седмица той сложи край на мечтата на Григор Димитров в Лос Кабос (Мексико).