Световният №1 Рафаел Надал се поизчмъчи, но успя да победи грузинеца Николоз Басилашвили с 6-3, 6-3, 6-7(6), 6-4 за 3 часа и 23 минути. Мачът беше осминафинален от US Open 2018 и се игра на Централния корт "Артър Аш" в Ню Йорк.

Доминик Тийм направи Григор Димитров номер 7 в света

Факт: Тийм направи Григор номер 7 в света

Андерсън загуби и отпада от US Open

Надал спечели рутинно първите две части. В третата грузинецът натисна здраво и въпреки страхотната защита на "Матадора" спечели равностойния тайбрек с 8-6. В последната част Надал проби още в първия гейм. Басилашвили изравни за 3-3 с брейк в много дълга партия. След това Рафа беше безапелационен, като даде само още 4 точки на съперника си.

Първата ракета на Грузия Басилашвили нашумя в България през февруари миналата година, когато загуби полуфинала на Garanti Koza Sofia Open 2017 от Григор Димитров.

Утре Рафаел Надал ще спори с неудобния за него Доминик Тийм за място на полуфинала. Тийм е единственият тенисист побеждавал "Краля на клея" на неговата любима настилка през последните две години. Сега мачът ще бъде на "бавната" твърда настилка в Ню Йорк.