Рафаел Надал се измъчи с британския квалификант Даниел Еванс, допусна два пробива, но се класира за 1/8-финал на Canadian Open в Монреал. "Матадора" защитава титлата си от турнира на твърди кортове, спечелена преди 12 месеца в Торонто.

Надал имаше големи трудности в първия сет. ЕВанс проби в началото на мача, но Рафа успя да върне брейка за 3-3. В дългия гейм, определил победителя в първата част Даниел дръпна с 5-2 и тогава Надал показа класата си, спечелвайки 6 от следващите 7 точки.

Резултати от "Мастърс" 1000 в Монреал

Canadian Open, известен като "Роджърс Къп" e шестият турнир за годината от категорията

В началото на вторя сет изпанецът проби, но когато резултатът стана 2-0, британецът се оплака, че кортът мокър и двубоят беше прекъснат за втори път. След подновяването Даниел върна брейка за 3-3, но Рафа веднага проби отново, което на практика решщи мача.

В осминафиналите фаворитът за титлата ще срещне аржентинецът Гуидо Пея, който елиминира през миналата седмица Григор Димитров в Лос Кабос. Пея се наложи много трудно срещу намиращия се във формата на живота си молдовец Гуидо Пея с 6-3, 2-6, 7-6(2).

Победата е под №378 за Рафа в турнир от "Мастърс" 1000.