Испания направи обрат срещу Русия и спечели първия си мач от световното отборно първенство по тенис "Купа Дейвис". В турнира, провеждащ се в Мадрид участват 16-те най-силни отбори в света.

Франция стартира с труден успех над Япония за Купа Дейвис

Всичко беше решено в мача на двойки

Андрей Рубльов се заинати и макар че загуби първия сет от Роберто Баутиста Агут успя да се наложи на нула в тайбрека на третия сет за 3-6, 6-3, 7-6(0).

Това направи победата на световния №1 Рафаел Надал срещу Карен Хачанов задължителна. "Матадора" имаше известни колебания на сервис, но с отлични ретури и стабилна защита надделя с 6-3, 7-6(7). Това е 25-а поредна победа за Надал за "Купа Дейвис" след единствената му загуба през 2004 година.

В двубоя на двойки опитните Марсело Гранойерс и Фелеисиано Лопес се наложи над уморените Хачанов и Рубльов с 6-4, 7-6(5).

След тази развръзка Испания излезе начело в група "B" и ще играе срещу шампиона Хърватия в третия мач. Руснаците имат много голям шанс да продължат напред, завършвайки втори, защото завършиха с положителна мачова разлика - 4-2. Както е известно двата най-добри втори отбора ще играят четвъртфинални срещи в петък.