Рафаел Надал победи Доминик Тийм с 0-6, 6-4, 7-5, 6-7(4), 7-6(5) и се класира за полуфинал на US Open 2018. Мачът продължи почти пет часа и завърши много след полунощ в Ню Йорк. Победата на световният №1 бетонира седмото място  на Григор Димитров в ранглистата на ATP. Възможността за мечтан финал Рафаел Надал - Новак Джокович остава.

Хуан Мартин дел Потро спечели битката на гигантите в Ню Йорк

Аржентинецът ще играе на 1/2-финал на US Open 2018

Първият сет беше светкавично спечелен от Тийм на нула. Надал взе само седем точки и изглеждаше неузнаваем. Всичко се промени във втората част, която "Матадора" измъкна с 6-4.

В третия сет австриецът сервираше за спечелване на частта. Рафа се защити отлично и направи два поредни пробива. Вторият стана в дълъг гейм, като "Матадора" реализира при едва третата възможност.

Тийм не се предаде и успя да докара следващата част до тайбрек. В него Доминик дръпна с 3-0 в началото и удържа преднината си, изравнявайки за 2-2 сета.

Снимка 376600

В последната част и двамата бяха уморени, но тенисът продължи да е на високо ниво. Доминик Тийм сервираше отлично и играеше много точно, а Рафаел Надал отговаряше с блестящата си защита и гениални отигравания в трудни ситуации. Така отново се стигна до тайбрек, който определи победителя.

Никой  не можа да се откъсне до 5-5. Рафаел Надал водеше постоянно и стигна до мачбол при 6-5. При него Доминик Тийм заби смач в аут и загуби мача.

Победителят ще срещне в утрешния полуфинал аржентинеца Хуан Мартин дел Потро. Аржентинецът често играе с Рафаел Надал в оспорвани мачове, но в последно време е от губещата страна.

Снимка 376595

"Той е мой много добър приятел, великолепен тенисист, съжалявам за него. Казах му, че е много добър и трябва да продължава. Ще спечели големи турнири, има голямо сърце.

Благодаря на всчики, които останаха толкова късно. Благодаря ви за цялата подкрепа. Нямаше да мога да спечеля без вас", сподели Рафа след победата.