Рафаел Надал върви уверено към финала на турнира от сериите "Мастърс" в Маями. Той си осигури участие на полуфинала след чиста победа над Джак Сок с 6:2, 6:3. 14-кратният шампион от Големия шлем се оказа твърде силен за намиращия се в добра форма този сезон американец и през цялото време държеше нещата под контрол.

Надал влезе в мача максимално концентриран и проби още първия сервис на противника за 2:0. След това играта се развиваше изцяло под негова диктовка, а при 5:2 направи нов пробив. Сок изоставаше с 15:40, спаси първия сетбол, но при втория допусна непредизвикана грешка.

В началото на втория сет бившият № 1 допусна мини криза. Той беше пробит още в първото си подаване, след което Сок затвърди за 2:0. Критичният момент в сета беше третият гейм. Надал изостана с 15:40 и беше на прага да допусне нов пробив. Матадора обаче демонстрира максимална концентрация и докара нещата до равенство, а после съперникът му пропусна още два брейкбола след непредизвикани грешки и накрая не можа постигне втория си пробив - 2:1.

Рафаел Надал преодоля без особени затруднения Никола Маю

Чака го четвъртфинал със Сок

И както много често се случва, след евтино пропуснатите възможности Джак Сок изостана 15:30 на свое подаване и направи двойна грешка, подарявайки 2 точки за връщане на пробива. Срина се още на първата с форхенд в мрежата и така изгуби психологическото си преимущество, а сетът придоби съвсем друг облик - 2:2. С двойна грешка той загуби и следващото си подаване и испанецът поведе с 4:2. До края Рафа доминираше. При 5:3 сервираше за победата и не даде точка на съперника.

Снимка 286031

Източник: EPA/БГНЕС

Фабио Фонини

Във втория четвъртфинал от тази нощ Фабио Фонини надделя над Кей Нишикори с 6:2, 6:4. Така той стигна за втори път в кариерата си до най-добрите четирима на турнир от сериите "Мастърс". Италианецът е и първият непоставен, достигнал до полуфинал в Маями от 10 години насам, когато това стори Гилермо Каняс.

Италианецът успя да се възползва от представящия се далеч под обичайното ниво съперник, който имаше и някакво физическо неразположение, което оказа негативно влияние на играта му.

Кей Нишикори върви уверено напред в Индиън Уелс

Светлана Кузнецова е първата полуфиналистка при дамите

Фонини влезе малко трудно в мача като му се наложи да отрази точка за пробив още при първото си подаване, но се справи. След това започна да играе много уверено и направи пробив на нула в петия гейм, за да поведе с 4:1. При 5:3 той излезе да сервира за сета, но тогава изостана с 0:40 и успя да спаси само първия брейк. Нишикори се върна в мача, но се пропука още в следващия гейм. Той допусна нов пробив, с което загуби сета.

Нишикори поиска медицински таймаут в почивката между двата сета, но след подновяването на играта нещата за него никак не се подобриха. Във втория гейм опонентът му отново доказа умението си да пласира уинъри от всякакви ситуации и се добра до брейкбол, който материализира - 2:0. Японецът създаваше впечатление, че има някакви физически проблеми и не можа да окаже съществена съпротива до края на мача.

Така в първия полуфинал ще се изправят един срещу друг Рафаел Надал и Фабио Фонини.