Испанецът Рафаел Надал стигна до полуфиналите на турнира от сериите „Мастърс” в Маями. Испанецът победи с 2:1 сета представителя на домакините от САЩ Джеймс Блейк.

Блейк спечели първия сет с 6:3 гейма, разчитайки и на подкрепата на пулбиката и поведе в сетовете с 1:0. Надал обаче спечели втория и се наложи със същия резултат - 6:3.

Стигна се до трети сет, в който Надал нямаше проблеми и победи с 6:1.

Следващият съперник на Надал е чехът Томас Бердих, който надигра с 2:0 сета Игор Андреев и се класира за 1/2- полуфиналите на тенис турнира от сериите „Мастърс” в Маями.

Поставеният под номер 10 в основната схема чех се наложи с резултат 6:4, 6:4 над представителя на Русия Андреев. Бердих имаше 2 възможности за пробив в сервиса на противника си по време на срещата и успя да спечели и двата.