Алекс де Минор записа най-престижната победа в кариерата си, след като на турнира "Юнайтед къп" в Австралия победи носителя на 22 титли от Големия шлем Рафаел Надал с 3:6, 6:1, 7:5.

С успеха си Де Минор даде преднина на домакините от 1:0 победи над Испания в мача им от група "D", в която сигурен победител е тимът на Великобритания.

Макар двубоят в Сидни да бе без особено значение, Де Минор и Надал дадоха много поводи за емоции на зрителите на корт "Кен Розуел Арена", а след срещата Де Минор, който е родом от града, обяви съоръжението за най-любимото си на света.

Австралиецът бе този, който започна по-добре мача и стигна до пробив за 3:2 гейма, но Надал наниза четири поредни на сметката си и взе първия сет. В началото на втория испанецът, който е номер 2 в световната ранглиста, стигна до още един брейк и поведе и изглеждаше, че няма да остави шансове на съперника си.

Притиснат до стената обаче Де Минор започна да играе много добър тенис и спечели следващите шест гейма, за да изравни сетовете. Това му даде допълнителна увереност и в третия сет Де Минор успя да спечели още два пъти подаването на Надал, като втория път това бе решително, тъй като му позволи да поведе с 6:5 гейма.

По-късно днес е вторият мач между Испания и Австралия, в който съперници на сингъл при дамите на Нурия Парисас-Диас и Мадисън Инглиш.