Петкратният шампион Рафаел Надал отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" на клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 6,58 милиона евро.

Поставеният под номер 3 в схемата испанец загуби от сънародника си Карлос Алкарас с 2:6, 6:1, 3:6 за 2:27 часа.

Надал допусна три пробива и веднъж взе подаването на съперника си през първия сет.

Джокович победи Хуркач и е на полуфинал в Мадрид

Той ще играе в тази фаза на надпреварата за седми път в кариерата си

В началото на втората част Алкарас, който вчера навърши 19 години, поиска медицинско прекъсване заради проблеми с крака, а след това срещата беше прекъсната за малко заради проблем със зрител в публиката.

Надал доминираше изцяло във втория сет и даде само един гейм на Алкарас.

В третата част Алкарас направи пробив в четвъртия гейм и без проблеми затвори срещата с първия си мачбол.

За Надал това беше едва трети мач на клей за сезона, след като се възстановяваше от контузия. За последно той игра в Индиън Уелс през март.

Надал, който на 3 юни ще навърши 36 години, е с 16 години и 11 месеца по-възрастен от своя съперник.

На полуфиналите утре Алкарас ще играе срещу номер 1 в света и трикратен шампион Новак Джокович (Сърбия), които по-рано днес надделя над поляка Хуберт Хуркач с 6:3, 6:4.