Агнешка Радванска се класира за полуфиналите на Уимбълдън, след труден успех над китайката На Ли в три сета 7:6 (5), 4:6, 2:6. Двубоят, който на два пъти бе прекъсван заради дъжд, продължи 2 часа и 43 минути. В решителния трети гейм На Ли спаси 7 мачбола, но в крайна сметка бе надиграна от полякинята.

Радванска, която миналата година бе победена на финала от Серина Уилямс, в миналия кръг на тазгодишното издание отстрани Цвети Пиронкова. В полуфиналите на Уимбълдън 2013 нейна съперничка ще бъде германката Забине Лисицки, която без проблеми си осигури място в 1/2 финалите на Уимбълдън, побеждавайки Кая Канепи с 6:3, 6:3.

23-годишната Лисицки повтори постижението си от 2011 г., когато също стигна до предпоследната фаза на турнира от Големия шлем. Тя победи естонката Канепи само за 65 минути. В предния кръг Лисицки поднесе голямата изненада, отстранявайки шампионката Серина Уилямс.

По-късно днес ще станат ясни имената на другите две полуфиналистки в турнира. По програма, дамските полуфинали на Уимбълдън ще се изиграят в четвъртък. Двубоят за титлата пък ще бъде в събота.