Агниешка Радванска е повече от категорична в срещите си с Цветана Пиронкова. Това сочи статистиката, малко преди сблъсъка между двете от 1/8-финалите на "Ролан Гарос".

Радванска има 9 победи в 11 мача срещу Пиронкова. За последно тя спечели с 6:2, 6:2 през юни миналата година на четвъртфиналите на турнира на трева в Ийстбърн.

Иначе в срещата си от третия кръг Радванска загуби сет, но преодоля Барбора Стрицова (Чехия) с 6:2, 6:7(2), 6:2. Полякинята взе четири поредни гейма, за да спечели първия сет, след което поведе с 3:0 във втория. Стрицова обаче направи обрат, а след 6:6 се стигна до тайбрек, който тя взе със 7:2 точки и изравни резултата. В третия сет Радванска нямаше проблеми и даде само два гейма на съперничката си.

Номер 13 Светлана Кузнецова (Русия) победи сънародничката си Анастасия Павлюченкова с 6:1, 6:4 и също достигна до четвъртия кръг. Следващата й съперничка е Габрине Мугуруса от Испания.