Стан Вавринка отпадна още в първия кръг на тенис турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 7 милиона долара. Участващият с "уайлд кард" швейцарец заби 14 аса, но загуби от 13-ия поставен Борна Чорич (Хърватия) с 6:4, 4:6, 3:6 след два часа игра.

33-годишният Вавринка, който е бивш №3 в света, взе първия сет с един единствен пробив за 4:3, а във втората част пропусна два брейкбола в седмия гейм. Чорич се измъкна от трудната ситуация и от своя страна проби за първи път подаването на съперника за 6:4, с което изравни резултата.

21-годишният хърватин стартира силно и в третата част, в която дръпна с 4:1 и запази аванса си до края. Чорич ще срещне във втория кръг квалификанта от САЩ Брадли Клан.