Швейцарската легенда Роджър Федерер направи поредното си уникално представяне от началото на "Ролан Гарос". Един от фаворитите в надпреварата се разправи изключително леко с 3-0 сета със своя сънародник Станислас Вавринка.

Федерер спечели доста леко с 6:3 и 6:2 гейма първите два сета. Едва в третия срещна някаква реална съпротива от своя съперник, но и тогава спечели - със 7:6.

Това е нов рекорд за Федерер, който постигна своя 28-и пореден четвъртфинал на турнир от Големи шлем.

Уникалните факти около представянето на Федерер обаче нямат край. Швейцарецът записа четвърти пореден двубой, в който не загуби сет.

Срещата между двамата продължи точно 106 минути. Първата част продължи едва 25 минути, а Федерер спечели категорично с 6:3.

Вторият сет се разви по абсолютния същия начин. Този път Федерер затвори сета при 6:2 гейма и стигна до преднина от 2-0 сета.

Третият сет бе най-оспорван от всички. Вавринка започна добре и успя да постигне пробив, като достигна преднина с 3:0 гейма. След това Вавринка стигна до преднина 4:1 гейма. Постепенно обаче Федерер наложи своето темпо и изравни - 4:4, а после и 5:5. Тогава той постигна нов пробив и после ефектно затвори третия сет при 7:5.